Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o fikcyjną zbiórkę pieniędzy na chore dziecko

Data publikacji 13.07.2017

Podejrzewany o oszustwo i wyłudzenie pół miliona złotych trafił do policyjnego aresztu. Namierzyli go i zatrzymali na terenie Warszawy funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Mężczyzna miał wyłudzić datki powołując się na rzekomą pomoc choremu 2,5 letniemu dziecku, działając tym samym na szkodę kilku tysięcy darczyńców. Obecnie dolnośląscy policjanci i prokuratura wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego przestępstwa.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego oraz Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadzą czynności w ramach dochodzenia wszczętego przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu, a dotyczące podejrzenia o oszustwo i wyłudzenie pieniędzy poprzez zorganizowanie fikcyjnej zbiórki na rzekomo chore 2,5 letnie dziecko.

W efekcie tego czynu i zbiórki przeprowadzonej za pośrednictwem jednego z portali internetowych, sprawca miał wyłudzić ponad 500 tys. złotych, działając na szkodę kilku tysięcy darczyńców i właścicieli portalu.

Wykonując czynności w tej sprawie, funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zlokalizowali miejsce pobytu mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo. Dolnośląscy policjanci zatrzymali podejrzewanego na terenie Warszawy, w wynajmowanym przez niego mieszkaniu. Tam też zabezpieczono część środków pochodzących z fikcyjnej zbiórki oraz markowy sprzęt elektroniczny i sportowy zakupiony za wyłudzone pieniądze.

Zatrzymany 23-latek przewieziony został do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna będzie doprowadzony do prokuratury. Obecnie dolnośląscy policjanci i prokuratura wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego przestępstwa.

Funkcjonariusze apelują do osób pokrzywdzonych w wyniku tej fikcyjnej zbiórki o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Film Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o fikcyjną zbiórkę pieniędzy na chore dziecko

Pobierz plik Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o fikcyjną zbiórkę pieniędzy na chore dziecko (format mp4 - rozmiar 6.27 MB)

Powrót na górę strony