Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni zatrzymani za kradzież roweru i posiadanie ponad 1,3 tys. porcji narkotyków

Data publikacji 13.07.2017

Oleśniccy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich, którzy dokonali kradzieży roweru. Funkcjonariusze ujawnili też środki odurzające ukryte przez jednego ze sprawców w pomieszczeniu gospodarczym. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 800 porcji marihuany i ponad 500 porcji amfetaminy. Obaj 16-latkowie staną teraz przed sądem dla nieletnich, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy w oparciu o materiały operacyjne ustalili i zatrzymali dwóch nieletnich podejrzanych o dokonanie kradzieży roweru o wartości około 2 tysięcy złotych. 

Następnie przeszukując pomieszczenie gospodarcze, w którym znajdowały się części roweru ujawnili sporą ilość środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli worki strunowe z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku. Analizy potwierdziły, że jest to marihuana w ilości pozwalającej uzyskać blisko 800 porcji rynkowej tego narkotyku oraz amfetamina w ilości, którą można byłoby podzielić na ponad 500 porcji handlowych. 

Obecnie policjanci ustalają skąd pochodziły narkotyki oraz gdzie miały trafić. 

Odzyskane części jednośladu wróciły do właściciela. Jednak kilka części skradzionego roweru nieletni zdążyli już sprzedać. 

Obaj 16-latkowie staną przed sądem rodzinnym, który podejmie decyzję o ich dalszych losach. 

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony