Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko: Jak wygląda służba na wodzie? Opowiadają policyjni wodniacy

Data publikacji 14.07.2017

Służba na wodzie jest ważna i potrzebna najbardziej podczas wakacji. Priorytetowym zadaniem policyjnych wodniaków jest dbanie o bezpieczeństwo osób aktywnie wypoczywających na wodzie i jej okolicach. Kierowani do tej służby są policjanci, którzy przeszli specjalistyczne szkolenia. Jak wygląda ich dzień w pracy? Jakie interwencje podejmują? Na jakim sprzęcie pracują? Opowiedzieli o tym wodniacy z ryńskiego posterunku.

W powiecie giżyckim służbę na wodzie pełni 5 funkcjonariuszy, którzy posiadają uprawnienia ster motorzysty i przeszli specjalistyczne szkolenia z zakresu ratownictwa. Służba pełniona jest przez nich z wykorzystaniem dwóch łodzi motorowych, na wszystkich akwenach, które objęte są działaniem Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Wypływając choćby na wody Jeziora Ryńskiego, wodniacy mają do przemierzenia i skontrolowania ponad 50 km obszaru wodnego.

Podczas jednej z takich służb wodniakom towarzyszyła reporterka Radia Zet Gold - Aleksandra Łychacz, która miała możliwość porozmawiania z policjantami na temat bezpieczeństwa na wodzie, zakresu realizacji zadań i czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy. Służbę pełnili sierż. szt. Paweł Pelikan (sternik) oraz sierż. szt. Wojciech Sadkowski. Obaj policjanci w służbie są od 10 lat i na co dzień pracują w referacie patrolowo – interwencyjnym. Podczas tego spotkania towarzyszyło im także oko policyjnej kamery.

Jak wyglądała ta służba na wodzie? Jej skrót można obejrzeć poniżej.

(ICh/ TM)

Powrót na górę strony