Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana rodzinna uprawa marihuany

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z policjantami z Kwidzyna zatrzymali 4 osoby w wieku od 31 do 51 lat, podejrzane o nielegalną uprawę konopi indyjskich. Osoby zatrzymane to członkowie jednej rodziny. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 7kg gotowego suszu oraz ponad 300 krzewów konopi. Wobec dwóch zatrzymanych osób został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Kryminalni z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wspólnie z policjantami z Kwidzyna zatrzymali 4 osoby podejrzewane o nielegalną uprawę konopi indyjskich. Okazało się, że wszystkie osoby zatrzymane to członkowie rodziny.

Łącznie na dwóch plantacjach, które znajdowały się na terenie powiatu kwidzyńskiego, policjanci zabezpieczyli ponad 7 kg gotowego narkotyku oraz ponad 300 krzewów konopi indyjskich. W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli również nawozy oraz sprzęt służący do uprawy.

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do komendy. Usłyszały zarzuty uprawy znacznej ilość narkotyków. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec dwóch zatrzymanych osób sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

(KWP w Gdańsku / mg)

  • Zlikwidowana rodzinna uprawa marihuany
  • Zlikwidowana rodzinna uprawa marihuany
  • Zlikwidowana rodzinna uprawa marihuany
  • Zlikwidowana rodzinna uprawa marihuany
Powrót na górę strony