Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W drodze na Elbrus – najwyższy szczyt Kaukazu

Data publikacji 19.07.2017

Kielecki policjant – asp. Łukasz Pabian od 2001 roku wędruje po górskich szlakach. Rokrocznie przemierza przez Orlą Perć, od której zaczęła się jego przygoda. W ubiegłym roku zdobył najwyższy szczyt Alp – Mont Blanc. Już niedługo wyruszy na kolejną wyprawę, której celem będzie Elbrus na Kaukazie. Wysokość to 5642 m.n.p.m., jednak cel ma o wiele szerszy wymiar. Jeśli policjant osiągnie cel, fundacja Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” ufunduje leczenie chorym dzieciom.

Aspirant Łukasz Pabian, na co dzień pełni obowiązki Naczelnika Wydziału Prewencji w Komisariacie Policji IV w Kielcach. Policyjny mundur zakłada od 12 lat. Jednak niemal każdą wolną chwilę stara się spędzić aktywnie. Jego pasją są wędrówki górskie, skoki spadochronowe, loty paralotnią. Oprócz czynnego uprawiania sportu, na każdym kroku stara się zachęcać do aktywności fizycznej.

W ubiegłym roku Łukasz Pabian podjął wyzwanie zdobycia najwyższego szczytu w Alpach – Mont Blanc. Cała wyprawa zakończyła się sukcesem, gdy 14 sierpnia, przed godziną 8:00 dotarł na szczyt. W tym roku metę wyznaczył blisko 834 metry wyżej – na szczycie najwyższej góry w Rosji. Kilkumiesięczne treningi i przygotowania zostaną zweryfikowane podczas sierpniowej wyprawy.

Jednak tegoroczny cel Łukasza, to nie tylko sam szczyt. Policjant nawiązał współpracę z Fundacją Misiek Zdzisiek „Błękitny Promyk Nadziei”, która wspiera leczenie chorych dzieci. Przedstawiciele organizacji mocno kibicują aspirantowi i trzymają kciuki za wejście na szczyt góry Elbrus. Fundacja zadeklarowała, że w przypadku zdobycia przez asp. Pabiana najwyższego szczytu Kaukazu, przekaże środki na leczenie 9-letniego Kacpra oraz 5-letniej Julii.

Do pomocy w przygotowaniu wyprawy naczelnika włączyły się miejscowe władze samorządowe oraz lokalni przedsiębiorcy. Wszyscy kibicują naszemu policjantowi, trzymają kciuki za zdobycie upragnionego szczytu, co będzie wiązać się z pomocą chorym dzieciom.

(KWP w Kielcach / kp)

 

  • asp. Łukasz Pabian w Fundacji Misiek Zdzisiek „Błękitny Promyk Nadziei
  • asp. Łukasz Pabian w górach
  • asp. Łukasz Pabian w górach
Powrót na górę strony