Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Postawa godna pochwały

Data publikacji 20.07.2017

Mieszkanka gminy Jabłonowo Pomorskie wykazała się postawą godną naśladowania. Kobieta, widząc kierowcę vw polo pijącego alkohol w barze wyrwała mu kluczyki, aby uniemożliwić mu jazdę i zawiadomiła policjantów. Mężczyzna zdołał jednak odzyskać swoją własność, uciekł początkowo pieszo, po czym wrócił po auto. W momencie, gdy próbował odjechać zauważyli go policjanci i zatrzymali.

Wczoraj (19.07.17) około 18.30 do brodnickiego dyżurnego zatelefonowała kobieta, która oznajmiła policjantowi, ze zabrała kluczyki nietrzeźwemu kierowcy.  Mudnurowi, którzy pojechali do miejscowości w gminie Jabłonowo Pomorskie ustalili, że zgłaszająca, widząc jak 53-latek, który przyjechał do lokalu gastronomicznego samochodem  pije alkohol, zabrała mu kluczyki i powiadomiła funkcjonariuszy. Kiedy na miejsce przyjechał patrol mężczyzny już nie było. Zgłaszająca oznajmiła natomiast, że zdołał jej wyrwać kluczyki i oddalił się z miejsca.

Policjanci po chwili zauważyli jak spod lokalu odjeżdża opisany vw. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. Jak się okazało, kierowca miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Na dodatek, jak wykazały policyjne systemy, 53-latka obowiązywał zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony za wcześniejsze tego typu zachowanie. Nie miał on też żadnych dokumentów od pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony