Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży krucyfiksu trafił do aresztu

Data publikacji 21.07.2017

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży XVIII-wiecznego krzyża z Bazyliki św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu. Zatrzymany to 41-latek, który ma na swoim koncie także inne przestępstwa. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

O kradzieży krucyfiksu z mieleckiego kościoła dyżurnego Policji powiadomił ksiądz. Policjanci wspólnie z pracownikami kościoła ustalili rysopis sprawcy. Już po chwili funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Podejrzewany o kradzież krzyża to 41-letni mieszkaniec gminy Mielec. Okazało się, że mężczyzna jest dobrze znany policjantom z wcześniej popełnianych przestępstw.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie. 41-latek w chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili, że zatrzymany z ołtarza kościoła skradł XVIII-wieczny krucyfiks oraz naczynia liturgiczne, a także usiłował włamać się do skarbonki znajdującej się w świątyni. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty.

W prowadzonym postępowaniu wobec sprawcy kradzieży, XVIII-wieczny krucyfiks został wyceniony przez biegłego na kwotę nie mniejszą niż 50 tys. zł. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanemu zarzut kradzieży, usiłowania włamania oraz obrazy uczuć religijnych. Funkcjonariusze przedstawili także mężczyźnie zarzuty o inne przestępstwa, między innymi zniszczenie mienia, kradzieże oraz uporczywe nękanie rodziny.

Sąd Rejonowy w Mielcu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony