Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca ciężarówki uszkodził sygnalizatory i słupy oświetleniowe

Data publikacji 24.07.2017

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu było przyczyną groźnie wyglądającej kolizji drogowej na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Kierowca pojazdu ciężarowego z naczepą za swoją nieuwagę zapłacił 500 zł mandatu karnego i dostał 6 punktów karnych. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Do groźnego zdarzenia doszło dzisiaj rano tj. 24 lipca br. na skrzyżowaniu ul. Bałtyckiej z Nowo Bałtycką w Olsztynie. Kierowca pojazdu ciężarowego z naczepą nie dostosował prędkości do warunków ruchu i nie zdążył skręcić w lewo w kierunku wiaduktu. Ciągnik siodłowy z naczepą przewożący artykuły spożywcze przejechał prosto przez skrzyżowanie, niszcząc po drodze sygnalizatory świetlne, słupy oświetleniowe oraz inne urządzenia.

Na szczęście nikt nie ucierpiał. Policjanci ruchu drogowego obsługujący zdarzenie, zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz zabezpieczyli sam pojazd, a także nałożyli na 61-letniego kierowcę mandat karny w wysokości 500 zł i 6 punktów karnych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(KWP w Olsztynie / mg)

Opis filmu: Kierowca ciężarówki uszkodził sygnalizatory i słupy oświetleniowe

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6 MB)

Powrót na górę strony