Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Zabezpieczyli prawie 16 kilogramów suszu konopi indyskich

Data publikacji 24.07.2017

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zabezpieczyli prawie 16 kilogramów marihuany. Z nielegalnym towarem na terenie dzielnicy Ponikwoda wpadli dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 27 i 28 lat. Wczoraj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie. Czarnorynkowa wartość nielegalnego towaru szacowana jest na kwotę około 600 tysięcy złotych. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Obaj zostali już tymczasowo aresztowani.

        

  Do zatrzymania doszło w sobotę na terenie dzielnicy Ponikwoda w Lublinie. Kryminalni z komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP Zarządu w Lublinie prowadzili tam swoje działania. 28-latek przywiózł samochodem nielegalny towar swojemu koledze. Wtedy policjanci wkroczyli. Okazało się, że w walizce jest kilkanaście paczek suszu konopi indyjskich. Łączna waga zabezpieczonego towaru to prawie 16 kg. Czarnorynkowa wartość szacowana jest na kwotę około 600 tysięcy złotych. Zatrzymani to mieszkańcy Lublina w wieku 27 i 28 lat.

         

   Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ. Wczoraj obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Obaj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

         

AF.            

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.36 MB)

Powrót na górę strony