Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni pseudokibice usłyszeli zarzuty

Data publikacji 24.07.2017

Kolejnych 2 pseudokibiców usłyszało zarzuty za wtargnięcie na murawę, podczas czerwcowego meczu pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Górnika Łęczna. Żaden z nich nie jest mieszkańcem Chorzowa. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Oprócz kary grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu, grozi im obligatoryjny zakaz stadionowy.

Chorzowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej, zidentyfikowali kolejnych 2 stadionowych chuliganów. Mężczyźni ci zakłócili porządek podczas meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Górnika Łęczna. Po zabezpieczeniu i wnikliwej analizie materiału dowodowego, policjanci przedstawili im zarzuty. Zarówno 25-latek, jak i jego o cztery lata młodszy kompan nie są mieszkańcami Chorzowa. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Poza grzywną, karą ograniczenia wolności lub aresztu, podejrzanym grozi obligatoryjny zakaz stadionowy.

Czynności w sprawie identyfikacji pozostałych osób, które naruszyły przepisy są nadal prowadzone. Policjanci nie wykluczają, że zarzuty usłyszą wkrótce kolejni stadionowi chuligani.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony