Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ultra dyżurny

Data publikacji 25.07.2017

Dla dyżurnego komendy w Starych Babicach podkomisarza Arkadiusza Chodorowskiego nie ma dystansu nie do przebiegnięcia. 11 czerwca ukończył najtrudniejszy bieg, jaki odbywa się w naszym kraju - słynny bieg Rzeźnika. W sobotę wspólnie z policjantami z powiatu warszawskiego zachodniego uczestniczył w charytatywnym biegu na dystansie 1 km i 5 km. Zawody odbyły się w Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola” w Warszawie podczas Pikniku Rodzinnego z okazji Święta Policji.

Dla dyżurnego komendy w Starych Babicach - podkomisarza Arkadiusza Chodorowskiego nie ma dystansu nie do przebiegnięcia. 11 czerwca br. ukończył najtrudniejszy bieg jaki odbywa się w naszym kraju - słynny bieg Rzeźnika. Trasa Biegu Rzeźnika wiedzie z Komańczy do Cisnej. Początkowo około 8 km „drogą utwardzoną” do Duszatyn (ok. 480 m n.p.m.), a dalej czerwonym szlakiem: Chryszczata (997 m n.p.m.) – Przełęcz Żebrak (816 m n.p.m.) – Wołosań (1071 m n.p.m.) – miejscowość Cisna (ok. 550 m n.p.m.) – Małe Jasło (1102 m n.p.m.) – Jasło (1153 m n.p.m.) – Okrąglik (1101 m n.p.m.) – Fereczata (1102 m n.p.m.). Dalej „drogą Mirka” i przez szczyty: Paprotna, Rabia Skała, Okrąglik, Przełęcz nad Roztokami, Roztoki Górne, Rosocha, Hyrlata, Rożki i dalej czerwonym szlakiem do Cisnej. To morderczy dystans 80 km. Drużyny, bo bieg dla bezpieczeństwa odbywa się w parach, obowiązuje limit czasu na pokonanie trasy, wynoszący 16 godzin. Dodatkowe limity czasu obowiązują także na punktach kontrolnych. W tym roku w zawodach wystartowało ponad 1076 osób, a ukończyło w limicie czasu 786.

To jednak nie jedyny ultra bieg, w którym tylko w tym roku, brał udział nasz dyżurny. Na jego koncie znajduje się jeszcze Zimowy Maraton Bieszczadzki - (42 km 195 cm), Setka Komandosa (100 km) i Ultramaraton Podkarpacki - (50 km). A to nie koniec, w planach są jeszcze - Go to Hel - ultramaraton, którego trasa biegnie z Gdyni do Helu ( 80km), bieg Katorżnika, ekstremalny bieg organizowany przez Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu, Ultramaraton Powstania Warszawskiego w Wieliszewie ( 63 km), bieg Morskiego Komandosa - ekstremalny bieg terenowy organizowany przez Jednostkę Wojskową Formoza, Jesienny Maraton bieszczadzki (42 km 195 cm) oraz Maraton Komandosa w Lublińcu, który odbywa się na królewskim dystansie 42 km 195 cm, jednak uczestnicy biegną w pełnym umundurowaniu z 10 km plecakiem!

Podkom. Arkadiusz Chodorowski w każdej wolnej chwili dba o swoją sportową formę, dlatego podczas sobotniego Pikniku Rodzinnego z okazji Święta Policji w Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola” przy ulicy Myśliwieckiej 9 w Warszawie wspólnie z koleżankami i kolegami z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego uczestniczył w charytatywnym biegu na dystansie 1 km i 5 km na rzecz pomocy Jackowi Kurzei w powrocie do służby w Biurze Operacji Antyterrorystycznych KGP.

Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości, bo w życiu warto mieć pasje!

zdj. archiwum prywatne

(KSP / mw)

Powrót na górę strony