Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie można otrzymać lepszego „prezentu”

Data publikacji 25.07.2017

Chyba nie można sobie wyobrazić lepszego „prezentu” na Święto Policji, niż wdzięczność społeczeństwa, na którego bezpieczeństwo codziennie pracujemy. Szczególnie piękną niespodziankę policjantom sprawiła wczoraj niewidoma 12-letnia Julita, która wraz z mamą odwiedziła II Komisariat Policji w Kielcach i poprosiła o możliwość poznania pracy stróżów prawa.

Wczoraj około godziny 14:00 do Komisariatu II w Kielcach zawitał szczególny gość – 12 letnia Julita, niewidoma dziewczynka, której jak się szybko okazało, jedyną pasją wypełniającą jej cały wolny czas jest działalność Policji. Z pewną obawą, wraz z mamą zawitały do jednostki z prośbą czy mogą poznać pracę funkcjonariuszy. Dziewczynka w ręku trzymała olbrzymią paterę z własnoręcznie przygotowanymi  ciasteczkami, którą to przekazała wraz z życzeniami z okazji Święta Policji. Pomimo olbrzymiej bariery jaką 12-latka pokonuje każdego dnia, z plecaczka wyjęła piękne własnoręcznie ulepione z plasteliny figurki policjantów. Pełna wdzięku, nie tracąc na chwilę uśmiechu zaczęła opowiadać o swojej pasji, o tym jak każdego dnia słucha audycji poświęconych pracy Policji, włącza telewizję, gdzie wyszukuje filmy i reportaże związane z pracą policjantów, zna wszystkie stopnie policyjne. Dziewczynka potrafi również recytować artykuły i paragrafy kodeksu karnego. Podczas wizyty zaskoczyła wszystkich pytaniem czy policjanci wiedzą kim jest Michał Archanioł. Kontynuując przyznała, że każdego dnia podczas modlitwy przywołuje go prosząc o zdrowie i bezpieczeństwo podczas służby dla policjantów, a ponadto marzy by móc w przyszłości zostać jednym z nich….

Aby Julita mogła lepiej poznać na czym polega służba, funkcjonariusze oprowadzili ją po poszczególnych Wydziałach Komisariatu, gdzie rozmawiała z funkcjonariuszami i przysłuchiwała się wszystkiemu co działo się wokół niej. Wraz z funkcjonariuszami jechała też radiowozem, aby jak najlepiej móc wczuć się role policjanta.

Spotkanie z dziewczynką i jej pasja, na każdym wywarła duże wrażenie. Czy można otrzymać piękniejszy prezent w dniu Święta Policji…

Opr. GW/MT                                                                         

Źródło: KMP w Kielcach

  • Wizyta 12-latki #2
  • Wizyta 12-latki #3
  • Wizyta 12-latki
Powrót na górę strony