Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne medale Mistrzostw Polski policyjnych biegaczy

W dniach 21-23 lipca w Białymstoku zostały rozegrane 93. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Swoją przynależność do krajowej czołówki potwierdzili również nasi policyjni biegacze. Członkowie Reprezentacji Komendanta Głównego Policji.

Świetne rezultaty odnotowali sierż. Łukasz Oślizło zdobywając medal srebrny i tytuł wicemistrza Polski w biegu na 3000 m z przeszkodami (w czasie 8:44.10) oraz sierż. Szymon Kulka w biegu na 5000 m (w czasie 14:00.56) zdobywając medal brązowy. Na podkreślenie zasługuje fakt iż, nasi koledzy którzy na co dzień pełnią służbę w swoich macierzystych jednostkach (KP II Katowice i PP Ujście Gorlickie) tak skutecznie rywalizują z profesjonalnymi zawodnikami, którzy jedynie uprawiają lekkoatletykę i są objęci szkoleniem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W Mistrzostwach mieliśmy również swoją przedstawicielkę, st. sierż. Anna Wojtulewicz (również członkini Reprezentacji Komendanta Głównego Policji i wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski posiadając stosowne uprawnienia została powołana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki na jednego z sędziów konkurencji biegowych.

Bardzo cieszy tak wysoka dyspozycja naszych biegaczy, ponieważ jako członkowie Reprezentacji Komendanta Głównego Policji w sierpniu b.r będą reprezentowali Polskę na Światowych Igrzyskach służb Mundurowych które zostaną rozegrane w Los Angeles.

Życzymy sukcesów i głęboko wierzymy że zdobędą w USA dla Polski kolejne medale.

(KGP)

 

  • numer startowy oraz medal
  • Szymon Kulka, Łukasz Oślizło, Anna Wojtulewicz
  • zawodnicy w trakcie biegu
  • Szymon Kulka w trakcie biegu
Powrót na górę strony