Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowali policjantom

Data publikacji 27.07.2017

Mieszkaniec centralnej Polski, który dzięki szybkiej reakcji i pracy krynickich policjantów odzyskał przywłaszczony przez inną turystkę plecak z cenną dla niego zawartością, przesłał na ręce Komendanta krynickiego komisariatu kom. Andrzeja Stacha podziękowanie dla policjantów, a szczególnie dla mł. asp. Grzegorza Przanowskiego. Również do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wpłynęły podziękowania dla funkcjonariuszy z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu za udzieloną pomoc i wykazanie się podczas działań profesjonalizmem. Podziękowania przesłał mężczyzna, któremu policjanci pomogli na Odrze, w nagłej trudnej dla niego sytuacji.

W przesłanym podziękowaniu nadmieniał, że zawartość plecaka była dla niego bardzo cenna, dlatego tak szybkie jego odzyskanie przez krynickich policjantów, skłoniło go do napisania podziękowań.

W swoim liście do funkcjonariuszy napisał:

Dziękując osobiście panu mł. asp. Grzegorzowi Przanowskiemu, postanowiłem również złożyć podziękowanie na ręce pana komendanta oraz wszystkich pracowników komisariatu, którzy przyczynili się do takiego finału. […] Mając takich podwładnych, praca tego komisariatu zawsze będzie odnosiła sukcesy i będzie wysoko oceniana przez społeczeństwo.

O zdarzeniu pisaliśmy w artykule: Krynica-Zdrój. Turystka przywłaszczyła cudze mienie i usłyszała zarzut

***

Z przesłanej informacji wynika, że do zdarzenia doszło kilka dni temu na Odrze, gdy mężczyzna płynął swoim jachtem. W pewnym momencie utknął on łodzią na mieliźnie. Mężczyzna nie miał możliwości wyciągnięcia jej z tego miejsca.

Z pomocą przyszli mu policjanci z komisariatu wodnego, którzy patrolowali rzekę i zauważyli opisywaną sytuację. Mężczyzna w przesłanym podziękowaniu zwrócił szczególną uwagę na profesjonalizm funkcjonariuszy, którzy wyciągnęli łódź z mielizny, ich spokój podczas działań i kulturę.

Jest nam miło, że codzienna praca policjantów została doceniona.

(KWP w Krakowie, KWP we Wrocławiu / mg, ig)

Powrót na górę strony