Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piła - Dziewczynka walczy z nowotworem. Dramat rodziny próbowali wykorzystać oszuści

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić pieniądze od kobiety, której córka choruje na nowotwór. Jeden z mężczyzn podając się za lekarza, zaproponował konsultację u lekarzy specjalistów za granicą, która miała pomóc w uratowaniu dziecka.

26 lipca br. do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosiła się 36-letnia kobieta i zwróciła się o pomoc. Mieszkanka Piły opowiedziała o ciężkiej sytuacji rodzinnej, podkreślając, że jej 12-letnia córka choruje na nowotwór oka. Stan dziecka opisała jako bardzo ciężki. Jak przekazała zrozpaczona kobieta lekarze nie widzą szans na uratowanie oka.

W trakcie spotkania kobieta opowiedziała także o tym, że nieznany jej mężczyzna skontaktował się z nią, składając pewną ofertę. Przedstawił się jako lekarz i zaproponował swoją pomoc, która miała polegać na umówieniu konsultacji z lekarzami specjalistami za granicą. Koszt takich konsultacji miał wynieść 1 tys. złotych. Kobieta miała jeszcze dopłacić 40 euro za przesyłkę i przygotować całą dokumentację medyczną swojej córki, dostarczając do rzekomego lekarza wraz z pieniędzmi.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile uspokoili zdenerwowaną kobietę, podejmując błyskawicznie działania, gdyż nabrali poważnych podejrzeń co do intencji rzekomego lekarza. W związku z tym przystąpili do ustaleń i dalszych czynności. Profesjonalizm, doświadczenie oraz zdecydowane działania pilskich policjantów pozwoliły na szybką analizę zebranych materiałów oraz przygotowanie realizacji.

W nocy z 26 na 27 lipca br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i z Wydziału Kryminalnego oraz Nieetatowej Grupy Realizacyjnej z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali na terenie jednego z powiatów województwa wielkopolskiego, w momencie odbioru pieniędzy, dwóch mężczyzn. Mieszkańcy województwa wielkopolskiego w wieku 33 i 42 lat trafili natychmiast do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia nawet do 8 lat.

 

 

Żaneta Kowalska/PG

  • 11
  • 12
Powrót na górę strony