Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zdążyli z pomocą zrozpaczonej kobiecie

Data publikacji 28.07.2017

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zdążyli pomóc zrozpaczonej mieszkance Sosnowca, która chciała popełnić samobójstwo. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia udzielali jej pierwszej pomocy. Uspokoili również agresywnego partnera kobiety, który zdenerwowany całą sytuacją, nie zachowywał się racjonalnie.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, którzy pełnili służbę na ulicach Sosnowca otrzymali od dyżurnego jednostki informację, że w dzielnicy Milowice, w jednym z mieszkań 19-letnia kobieta chce popełnić samobójstwo. Mundurowi byli bardzo blisko wskazanego miejsca zdarzenia i natychmiast podjęli interwencję.

Na miejsce dotarli przed załogą karetki pogotowia ratunkowego. Policjanci szybko ustalili, że kobieta zażyła środki nasenne, a następnie przecięła sobie żyły na nadgarstkach. Do czasu przybycia pomocy lekarskiej policjanci jednocześnie tamowali krwawienie, jak i uspokajali 23-letniego partnera dziewczyny, który, pomimo iż sam wezwał pomoc, stał się w trakcie interwencji agresywny. Dodatkowo kobieta również odmawiała jakiejkolwiek pomocy medycznej co utrudniało funkcjonariuszom przeprowadzenie czynności.

Ostatecznie mundurowi opanowali sytuację nakłaniając mężczyznę do zachowania spokoju i przytrzymując kobietę tak, by nie zerwała opatrunków tamujących krwawienie oraz nie oddaliła się przed przybyciem pogotowia. Po przyjeździe karetki stróże prawa przekazali ją pod fachową opiekę lekarzy.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony