Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili wprowadzenie na rynek podrobionego towaru

Data publikacji 28.07.2017

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KPP w Krakowie wraz z kolegami z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie ujawnili podrobiony towar i zabezpieczyli 395 opakowań końcówek wymiennych szczoteczek elektrycznych, 172 opakowania maszynek do golenia oraz 28 butelek o różnych pojemnościach wyrobów perfumowanych.

Przedstawiciel jednej z pokrzywdzonych firm powiadomił organy ścigania o podejrzeniu działania na szkodę reprezentowanego przez niego podmiotu gospodarczego w zakresie ochrony znaku towarowego. Według zgłoszenia, sprawca, za pośrednictwem portalu aukcyjnego, sprzedawał podrobione produkty. Swoją działalnością narażał właścicieli marek na utratę dobrego wizerunku,  jak również straty finansowe.

Zintensyfikowane czynności prowadzone przez śledczych, doprowadziły do szybkiego ustalenia 37-letniej sprawczyni przestępstwa. Funkcjonariusze wytypowali jej miejsce zamieszkania, a podczas przeszukania znaleźli, a następnie zabezpieczyli podrobiony towar w postaci maszynek do golenia, końcówek szczoteczek elektrycznych oraz wyrobów perfumowanych. Jak oszacowano, kobieta wprowadzając do obrotu handlowego podrobiony asortyment higieniczny, naraziła właścicieli znaków towarowych na szkodę w wysokości co najmniej 48 tys. zł.

Skuteczne działania funkcjonariuszy, zapobiegły utracie dobrego wizerunku znanych na rynku producentów, a konsumentów uchroniły przed zakupem nielegalnego, słabej jakości towaru. 37-letniej mieszkance Krakowa przedstawiono 3 zarzuty nielegalnego używania znaków towarowych za co grozi do 5 lat pozbawiania wolności.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony