Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymał nietrzeźwego kierującego w czasie wolnym od służby

Data publikacji 29.07.2017

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 29-letni mieszkaniec gminy Gryfice ujęty przez funkcjonariusza Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Pomimo tego, że funkcjonariusz był w czasie wolnym od służby i dodatkowo był kontuzjowany i poruszał się o kulach udowodnił, że policjant służy również po służbie.

Pomimo faktu, że funkcjonariusz był kontuzjowany i poruszał się o kulach, 28 lipca br. podjął czynności wobec mężczyzny, który kierował pojazdem i mógł być pod wpływem alkoholu. Mundurowy natychmiat odebrał mężczyźnie kluczyki od pojazdu, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę, a następnie wezwał patrol Policji.

Wobec 29-latka przeprowadzono badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że kierujący miał prawie 3 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz karą orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony