Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zadał śmiertelny cios nożem. Został zatrzymany przez policjantów i trafił do aresztu

Data publikacji 31.07.2017

Policjanci z Lwówka Śląskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo, do jakiego doszło na terenie jednego z mieszkań. Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania, sprawca zadał pokrzywdzonemu śmiertelny cios nożem. Wobec zatrzymanego zastosowany został tymczasowy areszt. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

25 lipca 2017 roku do dyżurnego policji Komendy Powiatowej w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o mężczyźnie, który poniósł śmierć prawdopodobnie w wyniku czynu przestępczego, w jednym z mieszkań na terenie miasta. Natychmiast we wskazane miejsce ruszyli będący na służbie policjanci. Szybko udało się im ustalić dokładny adres oraz zatrzymać znajdujące się tam osoby. Zabezpieczone w tej sprawie ślady i przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziły, że śmiertelne obrażenia, jakich doznał mężczyzna, pochodzą od ciosu zadanego nożem.

Zatrzymane w tej sprawie osoby miały ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu przeprowadzono z ich udziałem czynności procesowe. Zgromadzone materiały dały podstawę do przedstawienia zarzutu jednemu z zatrzymanych - 64-letniemu mężczyźnie. Podejrzany został doprowadzony do sądu, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony