III Ultramaraton Powstańca 1944-2017

Data publikacji 31.07.2017

Około 700 osób wzięło udział w III Ultramaratonie Powstańca 1944-2017, który odbył się w gminie Wieliszew. Jego uczestnicy, zarówno indywidualnie jak i drużynowo, mieli do pokonania 63 kilometry. W biegu nie zabrakło również przedstawicieli Komendy Głównej Policji.

Trasa III Ultramaratony Powstańca liczyła 63 km – tyle ile dni walczyli warszawscy powstańcy w 1944 r. Na samej trasie rozmieszczonych było 10 punktów kontrolnych, nawiązujących tematycznie do działań powstańców (np. wspinaczka na wieżę obserwacyjną), które kradły minuty i dodatkowo pozbawiały sił. Uczestnicy biegu ultra pomimo temperatur dochodzących w cieniu do 38 – 39 stopni Celsjusza dzielnie walczyli o każdy kolejny kilometr.

Wśród reprezentantów Komendy Głównej Policji 19. miejsce z czasem 5:54 wywalczył Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji mł. insp. Łukasz Wiliński.

W biegu udział wzięła również policyjna sztafeta w składzie: Monika Pietrzykowska - główny specjalista Biura Bezpieczeństwa Informacji KGP, kom. Artur Pietrzykowski - kierownik Sekcji w WKPM BMWP KGP i nadkom. Tomasz Stodulski - kierownik Sekcji w WKPM BMWP KGP, która pokonała i ukończyła wytyczony dystans z czasem 6:16.

Warto zaznaczyć, że w biegu udział wzięła również zaprzyjaźniona sztafeta Zarządu Granicznego SG, w której składzie startowało 4 funkcjonariuszy na co dzień pełniących służbę w Biurze SIRENE w BMWP KGP. Funkcjonariusze ukończyli bieg w czasie 5:27.