Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca spowodował śmiertelny wypadek

Data publikacji 02.08.2017

Na trzy miesiące aresztował sąd Marcina R. podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło przy ulicy Ogrodników. Kierujący mercedesem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię. Badanie alkomatem wykazało blisko dwa promile alkoholu w jego organizmie. W wyniku zdarzenia 31-letni pasażer mercedesa poniósł śmierć.

Po 18.00, przy ulicy Ogrodników w Warszwie doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący mercedesem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w latarnię. W wyniku zdarzenia 31-letni pasażer mercedesa poniósł śmierć.

Okazało się, że kierujący mercedesem Marcin R. był pijany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 33-latka. W trakcie zbierania materiału dowodowego wyszło na jaw, że mężczyzna był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do grudnia 2017 roku.

33-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości, przy czym czynu tego dopuścił się będąc już skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wczoraj, 01.08.br., sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Marcina R. na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności dla lat 8.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony