Blisko 200 km/h. Taka prędkość to ogromne ryzyko - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 200 km/h. Taka prędkość to ogromne ryzyko

Data publikacji 02.08.2017

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zatrzymali kierującego Volvo, który jechał z prędkością blisko 200 km/h przy dozwolonej 120 km/h. 41 latek został ukarany mandatem i na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 18:00 w odcinku trasy krajowej S-74 z Kielc w kierunku Opatowa. Uwagę policjantów drogówki jadących pojazdem wyposażonym w wideorejestrator zwrócił kierujący Volvo, który ruszając ze skrzyżowania w kierunku Cedzyny szybko zaczął się oddalać od radiowozu. Policjanci dokonali pomiaru prędkości jadącego pojazdu, okazało się, że pomimo ograniczenia prędkości do 120 km/h, kierujący autem rozpędził pojazd do 197 km/h. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego Volvo, który oznajmił mundurowym, iż wiedział, że jadą za nim mundurowi ale ,,nie wie co w niego wstąpiło’’. 41 letni mężczyzna został ukarany mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i wyobraźnię na drodze. Sprzyjające warunki pogodowe w wielu przypadkach są zgubne dla kierujących i mogą w połączeniu z nadmierną prędkością powodować tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe.

Kierowco nie daj się ponieść fantazji - ZWOLNIJ !!!

 

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja