Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Dla żartu ukradli flagi państwowe. Przed sądem odpowiedzą na poważnie

Data publikacji 02.08.2017

Zaledwie kilka godzin po zgłoszeniu policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu ustalili i zatrzymali sprawców podejrzanych o kradzież 5 flag państwowych. Wywieszone one były na ulicach miasta z okazji obchodów 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. Jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał już zarzut umyślnego usunięcia znaków państwowych, za co grozi kara nawet 1 roku pozbawienia wolności.

We wtorek (01.08.2017) policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu otrzymali informację od pracownika miejscowego magistratu o kradzieży 5 flag państwowych. Według zgłoszenia flagi te zostały wywieszone na słupach oświetleniowych dzień wcześniej z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. Następnego dnia rano na ul. Wojska Polskiego w Orzyszu 5 biało – czerwonych flag już nie było.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności mające na celu wyjaśnienie tej sprawy i zatrzymanie sprawców. Zaledwie kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia ustalili osoby podejrzane o dokonanie tego czynu i zatrzymali jedną z nich.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci ustalili, że dwóch młodych mężczyzn późnym wieczorem w poniedziałek (31.07.2017) dokonało kradzieży 5 flag biało - czerwonych wywieszonych przez Urząd Miejski w Orzyszu na ul. Wojska Polskiego.

Jeden ze sprawców to 20-letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna usłyszał zarzut umyślnego usunięcia flag państwowych wywieszonych w związku z obchodami 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. 20-latek przyznał się do popełnienia tego czynu. Nie potrafił logicznie wyjaśnić, dlaczego to zrobił. Powiedział, że było to dla żartu. Dodał, że flagi usunął wspólnie z kolegą. Zatrzymanie drugiego sprawcy to tylko kwestia czasu. On również usłyszy ten sam zarzut.

Policjanci odzyskali wszystkie skradzione flagi, które znaleźli w mieszkaniu 20-latka.

Za umyślne usunięcie znaków państwowych grozi kara nawet 1 roku pozbawienia wolności

(ASz/TM)

Powrót na górę strony