Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzieże lusterek luksusowych aut

Data publikacji 02.08.2017

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej w Kaliszu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże wyposażenia luksusowych aut. Jego łupem padały głównie lusterka. Funkcjonariusze na chwilę obecną przedstawili zatrzymanemu 9 zarzutów kradzieży mienia o łącznej wartość 60 tys. złotych.

W maju br. kaliscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży 6 kompletów lusterek bocznych samochodów różnych marek. Auta zaparkowane były na osiedlowych parkingach w różnych dzielnicach Kalisza.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze z wydziału kryminalnego wytypowali mężczyznę podejrzanego o te kradzieże. 38-latek został zatrzymany przez kaliskich policjantów na terenie Poznania. W chwili zatrzymania, w samochodzie którym się poruszał, funkcjonariusze znaleźli 3 komplety lusterek od pojazdów marek: Honda Civic, Toyota Land Cruiser oraz Mercedes GLC. Wszystkie pochodziły z kradzieży

Na bazie zgromadzonych materiałów dowodowych funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu 9 kradzieży mienia o wartości blisko 60 tys. złotych. Przestępstwa te zostały popełnione na terenie Kalisza i Poznania. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tych sprawach. Ponieważ 38-latek dopuścili się czynu w warunkach recydywy, grozi mu kara 7,5 roku pozbawienia wolności.

W trakcie czynności związanych ze sprawą policjanci odzyskali blisko 50 sztuk lusterek i lamp pochodzących z różnego rodzaju pojazdów.

Policjanci w dalszym ciągu analizują wpływające materiały i sprawdzają, czy zatrzymany ma związek z innymi tego typu zdarzeniami na terenie Wielkopolski. Niewykluczone, że 38-letni mieszkaniec Leszna usłyszy już wkrótce kolejne zarzuty.

(KWP w Poznaniu / mk)

  • Zatrzymany mężczyzna siedzi odwrócony tyłem na krześle przy biurku policjanta
  • Policjant kucający przy skradzionych lusterkach
  • Policjant prezentuje skradzione lusterko, trzymając je w dłoni; na podłodze kolejne lusterka samochodowe
Powrót na górę strony