Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka przed służbą zatrzymała pijanego rowerzystę

Data publikacji 08.08.2017

Policjantka z Zespołu Patrolowo–Interwencyjnego KPP w Żninie jadąc na nocną służbę zatrzymała nietrzeźwego rowerzystę. Bez chwili wahania podjęła interwencję wobec kierującego, a następnie powiadomiła o tym dyżurnego. Jak się okazało, cyklista miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

W sobotę, 05.08.br., sierż. sztab. Aldona Łuba jadąc na nocną służbę do Komisariatu Policji w Barcinie, pow. żniński, zauważyła w miejscowości Bielawy rowerzystę, który jechał środkiem drogi, a sposób w jaki się poruszał nasuwał podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Było już ciemno, a jednoślad, którym poruszał się mężczyzna, nie był oświetlony. Kierujący miał wprawdzie ubraną kamizelkę odblaskową, jednak była ona mało widoczna przy opadach deszczu. W takich okolicznościach stwarzał on realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Policjantka zatrzymała rowerzystę. Podczas rozmowy z 54-latkiem upewniła się, że nie jest trzeźwy. O podjętych czynnościach powiadomiła telefonicznie dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Żninie, który na miejsce skierował patrol. Mundurowi sprawdzili mieszkańca powiatu inowrocławskiego alkomatem. Okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

54-latek za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna oraz zakaz kierowania rowerami nawet do 3 lat.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony