Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zwyciężyli w ekstremalnym biegu pn. Runmageddon na Przystanku Woodstock

Policjanci - aspirant Łukasz Leśniak z zespołu dochodzeniowo-śledczego oraz dzielnicowy młodszy aspirant Drogosz Andrzejewski - wystartowali w biegu organizowanym na terenie odbywającego się w Kostrzynie na Odrą Przystanku Woodstock.

Mimo tego, że tym razem był to ich najkrótszy dystans, bo zaledwie 3 km, to usytuowane na trasie przeszkody, m.in czołganie się pod drutem kolczastym, błotne kąpiele oraz wspinanie się po linie, potrafiły dać się we znaki startującym uczestnikom. Ostatecznie zajęli I i II miejsce, w jednej z serii, w której startowało kilkadziesiąt osób.

Ponadto, funkcjonariusze udziałem w tej edycji uzyskali dwa trofea - tytuł weterana oraz tytuł korony, na które bardzo ciężko pracowali od początku roku, startując w ekstremalnych wyścigach pn. Runmageddon.

Jest to kolejny sukces policjantów, którzy pomimo codziennych obowiązków zawodowych i prywatnych, znajdują czas na realizowanie się w tej dość nietypowej dyscyplinie.

Poza udziałem w biegach z różnymi przeszkodami, biorą również udział w biegach ulicznych oraz górskich. Dodatkowo dzielnicowy mł. asp. Drogosz Andrzejewski od ponad 10 lat startuje także w zawodach rowerowych z cyklu bikemaraton, gdzie jednorazowo przemierza górskie trasy najczęściej na dystansie między 50 a 60 km, a od niedawna został również członkiem grupy Mistrza Polski w biegach przeszkodowych OCR - pn. HUSARIA RACE TEAM.

Policjanci mają już zaplanowane kolejne starty. Najbliższy we wrześniu w Górze, gdzie pobiegną w zawodach pn. „Bieg z Policją” organizowanym przez miejscowych funkcjonariuszy, na który już dziś serdecznie zapraszają.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • aspirant Łukasz Leśniak i młodszy aspirant Drogosz Andrzejewski
  • aspirant Łukasz Leśniak i młodszy aspirant Drogosz Andrzejewski
Powrót na górę strony