Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolbuszowscy policjanci odzyskali ładowarkę wartą ponad 100 tys. złotych

Data publikacji 11.08.2017

Kolbuszowscy policjanci odzyskali ładowarkę teleskopową wartości ponad 100 tys złotych. Jak ustalili funkcjonariusze maszyna wypożyczona przez śląską firmę miała prawdopodobnie zostać sprzedana ukraińskiemu odbiorcy. Policjanci zabezpieczyli ją podczas transportu, na parkingu na terenie gminy Kolbuszowa.

O prawdopodobnym przywłaszczeniu ładowarki teleskopowej wartości ponad 100 tys. złotych, policję poinformował właściciel firmy zajmującej się m.in. wypożyczaniem maszyn budowlanych. Z przekazanych przez mieszkańca województwa śląskiego informacji wynikało, że jego firma wypożyczyła w czerwcu tego roku innej śląskiej firmie ładowarkę teleskopową. Zgodnie z umową miała pracować na terenie województwa śląskiego. Pracownicy firmy zorientowali się jednak, że maszyna nie pracuje w miejscu deklarowanym przez klienta i prawdopodobnie jest przewożona przez teren innego województwa. Z przekazanych informacji wynikało, że może ona znajdować się na terenie Kolbuszowej.

Właściciele nie mogąc nawiązać kontaktu z klientem powiadomili kolbuszowskich policjantów. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego niezwłocznie podjęli w tej sprawie czynności i odnaleźli maszynę na jednym z parkingów, na terenie gminy Kolbuszowa. Maszyna załadowana była na samochód i zgodnie z dokumentami przewozowymi miała trafić na Ukrainę. Funkcjonariusze zabezpieczyli ładowarkę, która po kilku dniach trafiła do właściciela. W tej sprawie trwają dalsze czynności.

(KWP w Rzeszowie / kp)

 

Powrót na górę strony