Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nawet po służbie łapią złodziei

Data publikacji 11.08.2017

Policjant z Tarnogrodu, w czasie wolnym od służby, zatrzymał mężczyznę, który dopuścił się kradzieży w jednym z marketów. Z kolei funkcjonariusz z Bolkowa, także po służbie, udał się w pościg i zatrzymał dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież sklepową. Trójka złodziei została ukarana wysokimi mandatami.

Policjant z 22 letnim stażem służby, asp. sztab. Adam Szulc (na zdj.), obecnie pełni obowiązki kierownika Posterunku Policji w Tarnogrodzie. Podczas zakupów, w czasie wolnym od służby, funkcjonariusz zwrócił uwagę na podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Intuicja go nie zawiodła. Po kilku minutach obserwowany, nie płacąc za zakupy, wybiegł z tarnogrodzkiego marketu.

Funkcjonariusz natychmiast ruszył za złodziejem. Zatrzymał go i odzyskał skradzione ze sklepu mienie. Wezwał na miejsce patrol policji, który przejął zatrzymanego.

Jak się okazało, sprawca kradzieży to 28-latek z Łęczycy, który ma bardzo bogatą kartotekę policyjną. Był karany m.in. za rozboje, włamania i kradzieże. Tym razem został ukarany wysokim mandatem.

***

W środę, 9 sierpnia br., przed godz. 15:00 na terenie parkingu supermarketu funkcjonariusz Komisariatu Policji w Bolkowie, będą po służbie, zauważył z samochodu dwóch młodych mężczyzn wybiegających w pośpiechu ze sklepu. Po chwili usłyszał krzyk ekspedientki, która twierdziła, że wybiegający ukradli kartony z alkoholem. Funkcjonariusz szybko udał się w pościg za sprawcami.

Jadąc ulicami Bolkowa, znalazł złodziei siedzących w samochodzie na jednym z parkingów. Policjant natychmiast podbiegł do samochodu, by udaremnić mężczyznom ucieczkę. O powyższym zdarzeniu powiadomił dyżurnego jaworskiej komendy. Ujętych przekazał swoim kolegom będącym w służbie. Zatrzymani 25-latkowie z Wałbrzycha przyznali się do kradzieży alkoholu, który nienaruszony został zwrócony właścicielowi sklepu.

Podczas dalszych czynności ujawniono, że trzeci z mężczyzn, 19–letni mieszkaniec Wałbrzycha, który przywiózł kolegów do Bolkowa, nie posiada przy sobie dokumentów pojazdu. Wszyscy trzej zostali ukarani mandatami.

(KWP w Lublinie / KWP we Wrocławiu / mk)

Powrót na górę strony