Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali niedoszłych samobójców

Data publikacji 14.08.2017

Dzięki szybkiej interwencji piotrkowskich policjantów 49-letni mężczyzna żyje. Piotrkowianin usiłował odebrać sobie życie. Policjanci niemal w ostatniej chwili dotarli do niedoszłego samobójcy i udzielili mu pomocy. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Również policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zapobiegli tragedii, do której mogło dojść na moście kolejowym w Lisewie Malborskim. Funkcjonariusze w ostatniej chwili zdążyli uratować 53-letniego mężczyznę, który szedł wprost pod nadjeżdżający pociąg. Mundurowi przebadali go alkotestem. Wynik badania wykazał, że miał w organizmie prawie dwa i pół promila alkoholu.

W niedzielę (13 sierpnia br.) o godzinie 22.10 policjanci pojechali do mieszkania przy ul. Wojska Polskiego, gdzie 49-letni mężczyzna usiłował popełnić samobójstwo. Stróżów prawa zaalarmowała zaniepokojona siostra mężczyzny.

Niestety pod wskazanym adresem nikt nie otwierał. Funkcjonariusze zdecydowali o wyważeniu drzwi. Wewnątrz zastali siedzącego na kanapie mężczyznę, który miał zakrwawioną rękę. Stróże prawa natychmiast udzielili pierwszej pomocy desperatowi. Policjanci zatamowali krew, opatrzyli ranę i monitorowali czynności życiowe 49-latka do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni zdecydowali o przewiezieniu niedoszłego samobójcy do szpitala.

Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów mieszkaniec Piotrkowa przeżył. To nie pierwszy raz, kiedy policjanci uratowali ludzkie życie.

***

W ubiegłym tygodniu st. sierż. Damian Włodowski i sierż. Arnold Masys, patrolując wieczorem okolice mostu kolejowego na Wiśle, zauważyli wchodzącego na most mężczyznę. Policjanci natychmiast podjechali do niego i wołali by zawrócił, ponieważ po torze, którym szedł w jego kierunku nadjeżdżał pociąg, mężczyzna nie reagował.

Funkcjonariusze błyskawicznie ruszyli w jego kierunku i chwycili mężczyznę za ręce, ściągając go z torów w bezpieczne miejsce przy balustradzie. Gdy pociąg przejechał, policjanci dopiero wtedy zeszli z mężczyzną z mostu. 53-letni obywatel Niemiec był nietrzeźwy. Badanie alkotestem wykazało, że miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Dzięki zdecydowanej reakcji, policjanci uratowali życie 53-latkowi.

(KWP w Łodzi, KWP w Gdańsku / ig)
 

Powrót na górę strony