Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni przejęli ponad 12 kilogramów narkotyków

Data publikacji 14.08.2017

Policjanci z KWP w Bydgoszczy i z Torunia zatrzymali 21-latka z Torunia. Przejęli ponad 12 kilogramów różnych narkotyków, które torunianin miał m.in. w torbie podróżnej. Mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy pracują nad zwalczaniem różnego rodzaju przestępczości. W piątek (11.08.2017 r.) praca ta pozwoliła na zatrzymanie, wspólnie z policjantami z Torunia i antyterrorystami z Bydgoszczy, mieszkańca Torunia.

Mężczyzna został zatrzymany około południa, gdy jechał  rowerem ul. Lubicką. Miał wtedy przy sobie torbę podróżną, w której znajdowało  się dziesięć woreczków foliowych z  biały proszkiem. Waga pokazał, że było tego ponad 10 kg.  Od razu nasunęło to podejrzenia, że 21- latek przewozi zabronione substancje. 

Kryminalni przeszukali również zajmowane przez tego człowieka mieszkanie na Bydgoskim Przedmieściu. Tam odnaleźli kolejny prawie kilogram białego proszku, ponad 790 gramów  zielonego suszu, który po wstępnych testach wykazał marihuanę i  prawie 100  gramów środka o nazwie ekstazy.

Badania białego proszku wykazały, że to amfetamina. Śledczy w prowadzonym postępowaniu zarzucili mężczyźnie posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych oraz udział w ich obrocie. Wnioskowali  również do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego.

Sąd po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym w tej sprawie podzielił stanowisko, że mężczyzna powinien być aresztowany. Na podstawie tej decyzji 21-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w celi. Teraz grozi kara mu nawet do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony