Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z CBŚP odznaczeni medalem za zasługi w Libercu w Czechach

Data publikacji 16.08.2017

Wyjątkowa uroczystość z udziałem policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji odbyła się niedawno w Libercu w Czechach. W lipcu dwóch policjantów Zarządu wrocławskiego CBŚP zostało odznaczonych medalem za zasługi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Libercu. Policjanci, w towarzystwie Naczelnika Zarządu we Wrocławiu CBŚP, nadkom. Sławomira Banasiak, zostali uhonorowani za wzorową współpracę i wspólne działania w ramach zwalczania przestępczości narkotykowej.

W lipcowej uroczystości udział  wzięli policjanci z Czech, na czele z Komendantem  Wojewódzkim  Liberca, pułkownikiem  Vladisławem  Husak i jego zastępcą, pułkownikiem  Ondrej Musil. Centralne Biuro Śledcze Policji reprezentowali trzej policjanci: naczelnik Zarządu we Wrocławiu CBŚP, nadkom. Sławomir Banasiak oraz dwaj funkcjonariusze, którzy zostali odznaczeni medalem za zasługi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Libercu. Policjanci zostali uhonorowani za wspólne działania i wzorową współpracę w sprawach związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

Wyróżnieni funkcjonariusze pełnią wzorowo służbę w Policji od 17 i 20-tu lat, w większości w pionie kryminalnym. Powierzone im obowiązki służbowe wykonują z  zaangażowaniem i profesjonalizmem. Brali udział w wielu wspólnych policyjnych akcjach polsko-czeskich, ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej.  Jednym z wielu sukcesów, jakie mają na swoim koncie odznaczeni policjanci, jest rozwiązanie sprawy wytwarzania i wprowadzania do obrotu na terenie Republiki Czeskiej 7 kg metaamfetaminy. Zlikwidowano wówczas laboratorium, zabezpieczono znaczne ilości narkotyków oraz zatrzymano i aresztowano 11 osób. 

Policjanci dziękując za wyróżnienie stwierdzili, że uhonorowanie medalem za zasługi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Libercu, to także zobowiązanie do jeszcze bardziej wytężonej pracy w służbie społeczeństwu.

Powrót na górę strony