Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Długi sierpniowy weekend – podsumowanie

Data publikacji 16.08.2017

Minął kolejny długi weekend. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy. Niestety, mimo starań i apeli, od 11 do 15 sierpnia br. doszło do 467 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 610 zostało rannych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 1540 nietrzeźwych kierujących. Informacje z kąpielisk również są niepokojące – utonęło 13 osób.

Porównując tegoroczny długi weekend z analogicznym okresem zeszłego roku, można stwierdzić, że bezpieczeństwo na drogach stopniowo wzrasta. Wypadków było aż o 25 mniej, a liczba nietrzeźwych kierujących zmniejszyła się o 330. Z kolei suma ofiar śmiertelnych zmniejszyła się o 15 osób, a liczba rannych o 64. Mimo to, wynik 467 wypadków, 30 ofiar śmiertelnych, 610 rannych i 1540 nietrzeźwych kierowców nie pozwala policjantom porzucić starań o ciągłe zwiększanie bezpieczeństwa.

Mimo mniejszej liczby ofiar, policjanci nie ustają w przypominaniu o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Urlop nie zwalnia z przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Zwykły zdrowy rozsądek jest w stanie ocalić od tragedii kierowców, pasażerów i innych użytkowników dróg.

Funkcjonariusze w tym roku wielokrotnie apelowali o rozwagę w trakcie wodnych kąpieli. Niestety, w trakcie długiego weekendu w akwenach utonęło 13 osób. Ponownie przypominamy o podstawach bezpiecznej kąpieli. Brawura, brak umiejętności, alkohol i ignorowanie zakazów przyniosły już wiele ofiar śmiertelnych.

Jednocześnie funkcjonariusze dziękują wszystkim tym, którzy przestrzegając przepisów przyczynili się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Oby Wasza postawa była przykładem dla innych.

(KGP / mk)

Powrót na górę strony