Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja policjantów na niepokojący SMS

Data publikacji 16.08.2017

W codziennej policyjnej służbie każda informacja mogąca świadczyć o zagrożeniu ludzkiego życia jest traktowana z pełną powagą i profesjonalizmem. Tak było i tym razem, gdy jedna z mieszkanek Ciechocinka powiadomiła mundurowych o SMS-ie od osoby próbującej odebrać sobie życie. Policjanci zlokalizowali nadawcę i przekazali informację miejscowym funkcjonariuszom. Na szczęście alarm okazał się być fałszywy.

W poniedziałek, 14 sierpnia br., mieszkanka Ciechocinka powiadomiła policję o niepokojącym SMS-ie. Z treści wiadomości wynikało, że nadawca może próbować odebrać sobie życie. Dyżurny aleksandrowskiej policji natychmiast rozpoczął lokalizację abonenta telefonu, z którego został wysłany SMS. Udało się szybko ustalić, że nadawca znajduje się w małej miejscowości w województwie zachodniopomorskim.

Policjanci z tamtejszej jednostki, na prośbę aleksandrowskich mundurowych, szybko dotarli pod wskazany adres. Mieszkająca tam kobieta przyznała, że przez pomyłkę wysłała SMS pod nieznany jej numer, zamiast do swojej znajomej. Swoje zachowanie tłumaczyła osobistą tragedią. Na szczęście okazało się, że kobieta nie ma zamiaru odebrać sobie życia i jest pod opieką rodziny.

Szybkie działania aleksandrowskich policjantów oraz sprawna współpraca z funkcjonariuszami z innych województw są dowodem na to, że żadna niepokojąca informacja o zagrożeniu ludzkiego życia nie pozostaje bez odzewu.

(KWP w Bydgoszczy / mk)

Powrót na górę strony