Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzej pijani sternicy zatrzymani

Data publikacji 16.08.2017

Policjanci z bydgoskiego ogniwa wodnego zatrzymali pijanego 30-latka, który płynął pontonem z napędem silnikowym po zamkniętym szlaku wodnym. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do sterowania. Z kolei funkcjonariusze z Wrocławia zatrzymali dwóch innych nietrzeźwych sterników. Obaj to obcokrajowcy - Czech i Niemiec. Ponadto jeden z nich miał przy sobie narkotyki. Za pływanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności

Wczoraj, 15 sierpnia br., przed południem, podczas sportowych zawodów na Brdzie, bydgoscy „wodniacy” zauważyli przy Wyspie Młyńskiej ponton z napędem silnikowym. Sterujący, płynąc na zamkniętym szlaku wodnym, złamał przepisy.

Policjanci natychmiast skontrolowali sternika. Okazało się, że 30-latek nie posiadał uprawnień do sterowania statkiem wodnym z silnikiem o mocy powyżej 10 KW. To jednak nie wszystko. Mundurowi sprawdzili trzeźwość mężczyzny. Okazał się być pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

***

Policjanci z Komisariatu Wodnego we Wrocławiu w ostatni weekend również interweniowali wobec osób, które prowadziły łodzie motorowe będąc w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze najpierw podjęli działania w związku ze zgłoszeniem dotyczącym osoby kierującej łodzią na wysokości Wyspy Słodowej. Sternikiem był 26-letni obywatel Czech. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli przy 26-latku narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany, a łódź przekazano pracownikowi wypożyczalni.

Kilkadziesiąt minut później mundurowi ponownie interweniowali. Tym razem zauważyli mężczyznę, który wpadł do wody na wysokości Zatoki Gondoli na rzece Odrze, po czym próbował wejść do łodzi motorowej. Zatrzymany 36-letni obywatel Niemiec miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Łódź została odholowana do właściciela. 

Mężczyźni zatrzymani w Bydgoszczy i Wrocławiu odpowiedzą teraz za prowadzenie łodzi motorowej w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Dodatkowo jeden z nich odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi kara nawet do 3 lat więzienia. 

(KWP w Bydgoszczy / KWP we Wrocławiu / mk)

Powrót na górę strony