Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginioną 7-latkę

Data publikacji 18.08.2017

Suwalscy policjanci odnaleźli zaginioną 7-latkę. Dziewczynka oddaliła się z podwórka, na którym się bawiła. Po prawie godzinnej akcji poszukiwawczej, mundurowi odnaleźli zaginioną. Dziecko zostało przekazane pod opiekę matki.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, wczoraj, 17.08.br., tuż przed godziną 16.00, został zaalarmowany przez kobietę, że jej 7-letnia córka oddaliła się z placu, przy domu, przy którym się bawiła. Dodała również, że sama sprawdziła okoliczny teren, lecz córki nie znalazła. Na miejsce natychmiast zostali skierowani suwalscy policjanci, którzy rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Kilkunastu funkcjonariuszy sprawdzało rejon przyległy do miejsca zaginięcia dziecka, a także pozostałe części miasta. Już po niespełna godzinie działań, policjanci z Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego, zauważyli idącą po Placu Marii Konopnickiej dziewczynkę, której wygląd odpowiadał rysopisowi poszukiwanego dziecka. Policjanci natychmiast podeszli do dziewczynki i w krótkiej rozmowie z nią potwierdzili, że jest to zaginiona 7-latka. O tym fakcie bezzwłocznie poinformowali dyżurnego jednostki.

Dzięki sprawnej akcji poszukiwawczej suwalskich policjantów zaginiona 7-latka cała i zdrowa trafiła pod opiekę zatroskanej mamy.

Apelujemy do wszystkich rodziców i opiekunów, aby ze szczególną uwagą i ostrożnością zajmowali się dziećmi na placach zabaw, nad akwenami, na zakupach w marketach. Pod żadnym pozorem nie możemy pozwolić, aby w szczególności te najmłodsze dzieci same wychodziły z domu i bez opiekunów przebywały w miejscach, gdzie może zagrażać im jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony