Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Reagują po służbie

Data publikacji 21.08.2017

Policjant nawet w czasie wolnym od służby, zawsze chętnie służy pomocą. Udowodnił to funkcjonariusz z koszalińskiej komendy, który udzielił pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej i zabezpieczył miejsce zdarzenia drogowego do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Z kolei policjantka z wydziału dochodzeniowego opoczyńskiej komendy zatrzymała w czasie wolnym od służby nietrzeźwą motorowerzystkę. Natomiast funkcjonariusz z komisariatu I w Wałbrzychu pomimo, iż miał dzień wolny od służby, ruszył za złodziejem i ostatecznie zatrzymał go po pościgu. Strzyżowski funkcjonariusz, jadąc na służbę, zatrzymał pijanego kierowcę, który chwilę wcześniej samochodem wjechał do rowu. Okazało się, że kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i dodatkowo był poszukiwany. Ponadto Policjant z Lublina, będąc na urlopie, zatrzymał kierowcę, który miał prawie 3,8 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj tj. 20 sierpnia br. po południu w miejscowości Mścicie na drodze krajowej nr 11 doszło do kolizji drogowej, w której brały udział dwa pojazdy. Z pierwszych ustaleń funkcjonariuszy, którzy obsługiwali zdarzenie wynikało, że kierujący volkswagenem nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył pojazdu marki Hyundai. W wyniku uderzenia jedna osoba została poszkodowana.

W czasie wolnym od służby policjant z koszalińskiej komendy, który przejeżdżał tuż obok uszkodzonych pojazdów natychmiast zareagował i powiadomił o zaistniałym zdarzeniu służby ratunkowe. Następnie podjął niezbędne czynności, żeby pomóc wszystkim poszkodowanym i zabezpieczał miejsce zdarzenia drogowego.

W trakcie udzielania pomocy przedmedycznej okazało się, że poszkodowana została pasażerka volkswagena, która uskarżała się na ból ręki. W związku z tym, że policjant będący na miejscu jest również ratownikiem medycznym natychmiast udzielił jej pomocy i monitorował stan zdrowia, aż do momentu przyjazdu załogi karetki pogotowia.

W momencie, kiedy doszło do kolizji na drodze krajowej było duże natężenie ruchu. Dlatego policjant zabezpieczał miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu patrolu z koszalińskiej drogówki. Dzięki reakcji policjanta w czasie wolnym od służby poszkodowanej kobiecie natychmiast została udzielona pomoc, a pozostali użytkownicy drogi mogli bezpiecznie kontynuować dalszą podróż.

***

19 sierpnia br. około godz. 20.50 w miejscowości Kliny policjantka zauważyła kierującą motorowerem, która wykonywała niebezpieczne manewry. Funkcjonariuszka natychmiast podjęła interwencję, aby nie dopuścić do zagrożenia w ruchu drogowym. Od kierującej jednośladem wyczuwalna była silna woń alkoholu. Na miejsce przyjechali również mundurowi, którzy zweryfikowali stan trzeźwości kierującej. Okazało się, że miała we krwi ponad 2 promile alkoholu. Amatorka jazdy na podwójnym gazie musi liczyć się teraz z konsekwencjami prawnymi swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

***

25-letni policjant pełniący służbę od blisko 2 lat widząc, że mężczyzna kradnie w jednym z marketów w dzielnicy Piaskowa Góra zareagował i bez namysłu ruszył za sprawcą, którego następnie zatrzymał. Funkcjonariusz wezwał na miejsce kolegów pełniących służbę. 

Złodziejem okazał się 35-letni wałbrzyszanin. Mężczyzna próbował ukraść 36 sztuk opakowań kawy o łącznej wartości 360 zł. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka kara grzywny.

***

O zdarzeniu drogowym w Grodzisku, dyżurnego powiadomił jadący na służbę, prywatnym samochodem, policjant, który zauważył leżący w rowie samochód. Policjant widząc zdarzenie natychmiast zatrzymał się i ruszył z pomocą kierującemu. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało, jednak funkcjonariusz wyczuł od niego alkohol.

Skierowany na miejsce patrol ustalił, że kierujący pojazdem oplem najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Kierowcą opla okazał się 47-letni mieszkaniec Lublina. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym.

Dziś 47-latek zostanie przewieziony do zakładu karnego, odpowie też za jazdę w stanie nietrzeźwości.

***

W miniony czwartek, 17 sierpnia br., około godziny 19:00 w m. Jabłonna uwagę policjanta z II Komisariatu Policji w Lublinie, który przebywa na urlopie, przykuł dziwnie zachowujący się mężczyzna. Obserwowany podjechał na parking jednego ze sklepów i udał się na zakup.. Kiedy wyglądający na pijanego mężczyzna wrócił z butelką alkoholu i wsiadł za kierownicę, policjant natychmiast zareagował. Funkcjonariusz podbiegł do samochodu, wylegitymował się kierującemu i zabrał mu kluczyki od pojazdu, uniemożliwiając dalszą jazdę. O całym zdarzeniu policjant poinformował Dyżurnego z KMP w Lublinie, który przysłał na miejsce umundurowany patrol policji.

Kierującym okazał się 45-letni mieszkaniec gm. Jabłonna. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało, że kierowca  w organizmie prawie 3,8 promila alkoholu.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

(KWP w Szczecinie / KWP w Łodzi / KWP we Wrocławiu / KWP w Rzeszowie / KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony