Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwie odnalezione

Data publikacji 22.08.2017

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Krościenka poszukiwali 52-letniej mieszkanki powiatu bieszczadzkiego. Kobieta wyszła do lasu i zabłądziła. Kiedy nie mogła znaleźć drogi powrotnej do domu, poprosiła o pomoc Policję. Równie szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 81-letniej mieszkanki gm. Biały Bór, która w sobotę po południu wyszła do pobliskiego lasu na grzyby i nie powróciła do swojego miejsca zamieszkania. Z informacji wynikało, że cierpi ona m.in. na zaniki pamięci i inne schorzenie zagrażające życiu. Wczoraj seniorka została odnaleziona w oddalonej o prawie 4 km od miejsca zamieszkania – miejscowości Sępolno Małe.

W minioną niedzielę, 20.08.br., dyżurny z Ustrzyk odebrał telefon od kobiety, która poprosiła o pomoc. Z uzyskanych informacji wynikało, że 52-letnia mieszkanka powiatu bieszczadzkiego kilka godzin wcześniej wyszła do lasu i zabłądziła. Kiedy nie mogła odnaleźć drogi powrotnej do domu postanowiła powiadomić policjantów. Z jej informacji wynikało, że bardzo źle się czuje i potrzebuje pomocy medycznej.

Ustrzyccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Krościenka rozpoczęli poszukiwania kobiety.

Zaginioną 52-latkę odnaleźli strażnicy graniczni, bezpiecznie sprowadzili ją do czekającej karetki pogotowia i przekazali pod opiekę lekarzy.

***

Informację o zaginięciu 81-letniej seniorki, dyżurny szczecineckiej jednostki otrzymał w sobotę wieczorem. Starsza kobieta wyszła po południu z domu i do chwili zgłoszenia nie powróciła do miejsca zamieszkania. Z nikim też w tym czasie się nie kontaktowała. Policjanci dowiedzieli się, że zaginiona jest osobą schorowaną i ma problemy z pamięcią. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania. 

W akcję poszukiwawczą 81-latki zaangażowanych było kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku i strażacy, kilka osób z grupy ratunkowej oraz  kilkudziesięciu mieszkańców pobliskich miejscowości.
W niedzielę, po kilkunastu godzinach poszukiwań kobieta została odnaleziona w miejscowości Sępolno Małe. Została przekazana pod opiekę lekarską.

(KWP w Rzeszowie / KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony