Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów – pomogli choremu mężczyźnie

Data publikacji 22.08.2017

Wrocławscy policjanci pomogli małżeństwu z Pomorza podczas wizyty w mieście. Mąż kobiety w trakcie organizowanego pokazu fontann, nagle źle się poczuł i nie miał sił poruszać się. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy i podwieźli do auta zaparkowanego w pobliżu. W chwili obecnej na ręce Komendantów z Wrocławia wpłynęły podziękowania od małżeństwa za udzieloną pomoc.

Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu wpłynęły podziękowania od małżeństwa ze Szczecina, którym pomogli policjanci. Do zdarzenia doszło we Wrocławiu 22 lipca br. około godz. 22.00. Małżeństwo ze Szczecina wybrało się na pokaz fontann organizowany przy Hali Stulecia. Podczas pobytu na pergoli mąż kobiety nagle źle się poczuł. Mężczyzna tracił siły i nie mógł się poruszać. Wtedy oparł się o filar.

Wystraszona i zmartwiona kobieta podbiegła do ratowników medycznych oraz policjantów zabezpieczających zawody The World Games. Opowiedziała im o chorobie męża i poprosiła o pomoc. Funkcjonariusze natychmiast udali się w miejsce, gdzie znajdował się szczecinianin. Jak się okazało mężczyzna poruszał się o kulach i nie był w stanie się poruszać.

Policjanci patrolujący teren przy Hali Stulecia pomogli mężczyźnie. Funkcjonariusze udzielając bezpośredniej pomocy, wsparli chorego i pomogli mu wydostać się z terenu pergoli. Wezwali radiowóz, w którym mógł odpocząć. Gdy odzyskał siły, policjanci podwieźli mężczyznę do auta zaparkowanego w pobliżu skąd bezpiecznie udał się w dalszą podróż razem z żoną.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony