Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 22.08.2017

Policjant z lubelskiej KWP będąc po służbie zatrzymał 42-letniego kierowcę. Mieszkaniec gm. Głusk miał 1,3 promila alkoholu w organizmie i od 8 lat jeździł bez uprawnień. Mężczyzna niedługo stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 21 sierpnia br., po południu, na jednej z lubelskich ulic. Policjant na co dzień pełniący służbę w Wydziale Ruchu Drogowego KWP w Lublinie wracał wtedy z zakończonej pracy. W drodze do domu wstąpił do jednego ze sklepów. W środku zauważył mężczyznę, od którego wyczuł woń alkoholu.

Po zrobieniu zakupów mundurowy zauważył, że nietrzeźwy wsiadł do zaparkowanego pod sklepem samochodu i odjechał. Policjant ruszył za nim, jednocześnie powiadamiając dyżurnego.

Chwilę później  kierujący volvo został zatrzymany na ul. Głuskiej. Wezwany na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości 42-letniego mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, podczas dalszych czynności wyszło na jaw, że 42-latek od 8 lat prowadził auto mimo cofniętych uprawnień.

Wkrótce za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień 42-latek odpowie przed sądem.

(KWP w Lublinie / mk)

Powrót na górę strony