Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pozostawiona walizka przyczyną ewakuacji

Data publikacji 23.08.2017

Wtorkowy wieczór, 22 sierpnia br., był wyjątkowo niespokojny dla mieszkańców jednego z gorzowskich osiedli. Walizka pozostawiona przy aucie była powodem błyskawicznej mobilizacji służb. Po zabezpieczeniu terenu, przeprowadzeniu ewakuacji i ocenie ekspertów z grupy antyterrorystycznej, na szczęście okazało się, że bagaż nie stanowił zagrożenia.

Tuż po godzinie 22:00, gorzowski patrol ruchu drogowego otrzymał niepokojące zgłoszenie. Przy jednym z pojazdów przy ul. Grottgera znajdowała się podejrzana walizka. Policjantka z patrolu, po szybkim potwierdzeniu informacji, natychmiast poinformowała oficera dyżurnego. Na miejsce przyjechali policjanci, wspierani przez Państwową Straż Pożarną.

Niezbędna była pomoc specjalistów z grupy antyterrorystycznej. W akcji brał także udział pies do rozpoznawania ładunków minersko-pirotechnicznych. Ich umiejętności umożliwiły trafne rozpoznanie zagrożenia. W bagażu nie znajdowały się żadne niebezpieczne materiały.

Konieczne okazało się wydzielenie strefy bezpieczeństwa i przeprowadzenie ewakuacji dwóch okolicznych bloków. Na czas prowadzonych czynności, ponad 100 osób musiało opuścić swoje mieszkania. Dzięki sprawnym działaniom i koordynacji służb, już po niespełna dwóch godzinach lokatorzy mogli bezpiecznie do siebie wrócić.

 (KWP w Gorzowie Wlkp. / mk)

  • policjant w strefie bezpieczeńśtwa
  • policjant przed radiowozem
  • policjant i podejrzany bagaż

Opis filmu: film z działań związanych z podejrzanym bagażem

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.69 MB)

Powrót na górę strony