Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację konopi i zabezpieczyli gotowy narkotyk

Rawscy kryminalni zlikwidowali plantację konopi indyjskich w gminie Biała Rawska. Policjanci zabezpieczyli ponad 200 roślin i blisko 5 kilogramów gotowej marihuany. Do sprawy zatrzymano 3 mężczyzn.

22 sierpnia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej w toku prowadzonych czynności ustalili adres posesji w gminie Biała Rawska, na której miała znajdować się plantacja konopi indyjskich. Informacje te potwierdziły się.

Funkcjonariusze ujawnili kompleksową plantację konopi indyjskich. Było to łącznie 205 sadzonek w zaawansowanej fazie wzrostu. W trakcie przeszukania terenu policjanci natrafili na trzy specjalnie przygotowane pomieszczenia wyposażone w lampy grzewcze, wentylatory oraz namioty z oprzyrządowaniem. Był to sprzęt mający zapewniać stałą temperaturę oraz wilgotność powietrza, który wykorzystywano do suszenia zebranych roślin. Podczas działań policjanci zabezpieczyli także blisko 5 kg gotowej marihuany.

Mundurowi zatrzymali 3 mieszkańców powiatu żyrardowskiego w wieku 21, 47 i 62 lata. Próbki zabezpieczonych roślin trafią do badań laboratoryjnych. Szacunkowo oceniono, że z takiej ilości krzewów można było uzyskać blisko 5 kilogramów narkotyku o czarnorynkowej wartości 150 tys. zł. Za uprawę i posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mg)

 

  • plantacja konopi
  • plantacja konopi
  • plantacja konopi
  • plantacja konopi
Powrót na górę strony