Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł zabytkową szablę

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Łodzi we współpracy z kryminalnymi z I Komisariatu zatrzymali 2 mężczyzn, w związku z kradzieżą zabytkowej szabli. Pierwszy z zatrzymanych 23-latek z Łodzi odpowie za kradzież zabytkowego artefaktu, natomiast drugi 33-letni mężczyzna za paserstwo.

14 sierpnia br. około godziny 16.00 w Łodzi młody mężczyzna wszedł do jednej z galerii z antykami. Po krótkiej chwili wykorzystując nieuwagę właścicieli, z ekspozycji tego pomieszczenia skradł zabytkową szablę. Przywłaszczony przedmiot zakrył swoim ciałem, a następnie opuścił pomieszczenie udając się w stronę Placu Wolności. Zachowanie sprawcy zostało zarejestrowane przez monitoring znajdujący się we wnętrzu lokalu.

Kryminalni z KMP w Łodzi wraz z funkcjonariuszami z I KP KMP w Łodzi intensywnie pracowali nad sprawą. Kluczowe było ustalenie personaliów mężczyzny. Już kilka dni po zdarzeniu policjanci ustalili, że kradzieży dokonał 23-latek nie mający stałego miejsca zamieszkania. Jeszcze tego samego dnia stróże prawa zatrzymali go przy ul. Rynek Bałucki w Łodzi. Zaskoczony młodzieniec początkowo nie chciał przyznać się do kradzieży, jednak po kilku minutach zmienił zdanie.

Mundurowi ustalili również miejsce przechowywania zabytkowej szabli. Kiedy dotarli na miejsce wychodzący z domu 33-letni mężczyzna u którego przechowywany był pochodzący z kradzieży przedmiot, próbował zmylić policjantów co do miejsca swojego zamieszkania, a następnie podjął ucieczkę. On również został zatrzymany. Ostatecznie szabla została odzyskana.

23-latkowi został przedstawiony zarzut kradzieży, natomiast jego kompanowi zarzut paserstwa. Oba te czyny zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

(KWP w Łodzi / mg)

  • zabytkowa szabla
  • zabytkowa szabla
Powrót na górę strony