Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Krakowa ujawnili plantację marihuany

Data publikacji 24.08.2017

Dzielnicowi z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który we własnym mieszkaniu urządził plantację marihuany. Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci otrzymali informację, że jeden z mieszkańców krakowskiego Podgórza może zajmować się handlem narkotykami.

Policjanci niezwłocznie udali pod wskazany adres. Gdy drzwi otworzył im młody mężczyzna dzielnicowi od razu wyczuli silną woń marihuany wydobywającą się z mieszkania. Okazało się, że w środku znajdowała się mini szklarnia, w której rosły krzewy konopi indyjskiej. W pokoju na półce stały słoiki, w których znajdował się już gotowy susz marihuany. W mieszkaniu znajdowały się również akcesoria służące do rozdrabniania roślin tj. młynek oraz waga elektroniczna. Funkcjonariusze dodatkowo zabezpieczyli również gotówkę. W sumie zabezpieczono prawie 200 g gotowego narkotyku oraz rośliny w różnych fazach wzrostu.

28-latek został zatrzymany, mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy i posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony