Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za postrzelenie nastolatka z wiatrówki

Data publikacji 24.08.2017

Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi pewnemu mieszkańcowi Zgorzelca, podejrzanemu o postrzelenie nastolatka z wiatrówki. Wystrzelony pocisk trafił pokrzywdzonego w szyję. Nieodpowiedzialny mężczyzna usłyszał zarzut narażenia innej osoby na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Policjanci zabezpieczyli broń i amunicję, którą podejrzany posiadał w mieszkaniu.

Do zdarzenia doszło 21 sierpnia br. po godzinie 22 na jednej z ulic Sieniawki w powiecie zgorzeleckim. 16-latek idąc ulicą w pewnym momencie usłyszał strzał, a następnie poczuł silny ból w okolicy szyi. Po chwili okazało się, że został on postrzelony z przez nieznanego wówczas mężczyznę z wiatrówki. Chłopak trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Podczas działań ustalili mieszkanie, z którego mógł paść strzał. W wyniku przeszukania tego lokalu znaleźli wiatrówkę oraz amunicję typu lotka. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 35-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut narażenia innej osoby na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Teraz podejrzany za swój czyn odpowie przed sądem, gdzie grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony