Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki na koncercie - 5 osób z zarzutami

Data publikacji 24.08.2017

Podczas dwudniowej imprezy muzycznej nad jeziorem w Osowcu, policjanci zatrzymali 5 osób, które miały przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. 500 sztuk grzybów halucynogennych, metamfetaminę i MDMA. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat więzienia.

W ubiegły weekend, 19-20 sierpnia br., policjanci garnizonu opolskiego zabezpieczali imprezę muzyki elektronicznej. Przez dwa dni koncertów w okolicy osowskiego jeziora przewinęły się tłumy ludzi. Dla kryminalnych, drogówki i patrolowców był to czas bardzo intensywnej pracy.

W pierwszy dzień imprezy kryminalni z Opola, wspólnie z kolegami z ogniwa wodnego, zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena na śląskich tablicach rejestracyjnych. Mężczyźni w aucie od razu wzbudzili podejrzenia funkcjonariuszy. Po przeszukaniu okazało się, że 30 i 34-latek z Wodzisławia Śląskiego mieli przy sobie około 500 sztuk halucynogennych grzybów oraz marihuanę.

Następnego dnia kryminalni, tym razem wspierani przez funkcjonariuszy ruchu drogowego, zauważyli idących ulicą dwoje młodych ludzi. Po wnikliwej kontroli okazało się, że 19 i 20-latek z Łodzi posiadali przy sobie MDMA i prawie 10 g marihuany. Tego samego dnia wywiadowcy z komendy miejskiej zatrzymali 34-latka z Opola, który miał przy sobie metamfetaminę.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mk)

Powrót na górę strony