Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa wyciągnęła desperata z jeziora

Data publikacji 24.08.2017

Dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu uratowała 26-latka, który usiłował odebrać sobie życie. Młody mężczyzna, wbiegł do jeziora, w trakcie silnych opadów deszczu i burzy. Policjantka wyciągnęła mężczyznę z wody, który został przekazany służbą medycznym.

O tym, że 26-letni mężczyzna chce popełnić samobójstwo na strychu budynku, w którym mieszkał, powiadomiła jego partnerka. Z rozmowy z kobietą wynikało, że po nieudanej wcześniejszej próbie samobójczej, młody człowiek uciekł z miejsca zamieszkania w nieznanym kierunku, a zachodziło podejrzenie, że może ponowić próbę odebrania sobie życia.

W jednostce ogłoszony został alarm i policjanci rozpoczęli poszukiwania desperata. Patrole sprawdzały teren wokół domostwa, rozpytując mieszkańców. W pewnej chwili jeden z mieszkańców zauważył biegnącego 26-latka i powiadomił funkcjonariuszy. Będąca w pobliżu dzielnicowa st. sierż Agnieszka Roman ruszyła za nim.

Desperat wbiegł do pobliskiego Jeziora Zamkowego. Do wody za chłopakiem wbiegł też jeden z mieszkańców, usiłując wyciągnąć młodego mężczyznę ale bezskutecznie. Zdarzenie miało miejsce podczas silnych opadów deszczu i burzy.

Policjantka długo nie zastanawiając się wbiegła do wody za znanym jej 26-latkiem, aby chwycić go za odzież. Jednak mężczyzna wyrwał się i popłynął dalej. Dzielnicowa będąc nadal w wodzie podjęła rozmowę z desperatem, co spowodowało, że rozpoznał ją i zbliżył się skracając dystans między nimi. Bliska odległość umożliwiła złapanie mężczyzny za ubranie. Następnie policjanci, którzy przybiegli na pomoc wyciągnęli młodego mężczyznę na brzeg i przekazali służbom medycznym.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony