Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane kolejne linie produkujące krajankę tytoniową

Data publikacji 25.08.2017

Zatrzymanie pięciu osób i zabezpieczenie 5700 kg suszu tytoniowego oraz gotową krajankę tytoniu, to efekt wspólnych działań policjantów CBŚP z Kalisza i funkcjonariuszy celno-skarbowych, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krotoszynie. W trakcie realizacji zlikwidowano dwie linie produkcyjne krajanki tytoniowej. Z wstępnych szacunków wynika, że skarb Państwa mógł ponieść straty na ponad 2 700 000 złotych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Kalisza wspólnie z funkcjonariuszami wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego ustalili, że w powiecie krotoszyńskim może odbywać się nielegalna produkcja krajanki tytoniowej. Po zweryfikowaniu tych informacji, funkcjonariusze przygotowali szczegółowe działania, które zostały przeprowadzone w ostatnich dniach.

Policjanci z CBŚP weszli na terenie jednej z posesji wspólnie z  funkcjonariuszami 4 Referatu Realizacji w Kaliszu wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. W budynku znaleźli dwie działające linie produkujące krajankę tytoniową. W hali znajdowały się również inne urządzenia niezbędne w procesie produkcji tytoniu.

Podczas obsługi nielegalnej linii produkcyjnej wpadło pięć osób, które zostały zatrzymane.

Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu 5700 kilogramów suszu tytoniowego oraz gotową krajankę tytoniu przygotowaną do dystrybucji.  Wprowadzenie na rynek takiej ilości suszu i krajanki tytoniowej spowodowałoby uszczuplenie należności Skarbu Państwa, z tytułu nieopłacenia podatku akcyzowego, w wysokości ponad  2 700 000 złotych.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.88 MB)

Powrót na górę strony