Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji "Prędkość" na drogach Lubelszczyzny

Data publikacji 27.08.2017

Ponad 1200 skontrolowanych pojazdów, ponad 850 nałożonych mandatów karnych, 10 zatrzymanych praw jazdy to efekt działań policjantów na drogach Lubelszczyzny podczas wczorajszej akcji „Prędkość". Akcja miała międzynarodowy charakter, a jaj celem było zapobieganie zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

We wczorajszych działaniach brało udział ponad 280 funkcjonariuszy ruchu drogowego z całego województwa. Policjanci wyposażeni w mierniki prędkości oraz radiowozy z videorejestratorami ruszyli do kontrolowania prędkości kierowców na drogi Lubelszczyzny. Pod „lupę” mundurowi wzięli szczególnie te szlaki komunikacyjne, na których najczęściej dochodzi do naruszeń przepisów ruchu drogowego, a więc w szczególności drogi krajowe, ekspresowe, jak i te lokalne, które mieszkańcy naszego regionu wskazują dzięki aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Działania objęły wszystkie powiaty woj. lubelskiego. W ciągu zaledwie jednego dnia funkcjonariusze skontrolowali ponad 1200 kierujących pojazdami. Efektem tych kontroli było ujawnienie ponad 860 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. W ponad 850 przypadkach policjanci nałożyli na kierujących mandaty karne.

Z kolei za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym funkcjonariusze ujawnili 10 kierowców, którym zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Na skutek niedostosowania prędkości jazdy do warunków na drodze doszło także wczoraj do wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna.

Z policyjnych statystyk wynika, że to właśnie przekroczenie dozwolonej prędkości ma największy udział w stosunku do ogólnej liczby wykroczeń. W ciągu 7 miesięcy tego roku przekroczenie prędkości w blisko 25 % stanowiło przyczynę wypadków drogowych.  

Akcja „Prędkość” na stałe wpisuje się w policyjne działania na drogach. Tylko w ubiegłym roku  na terenie woj. lubelskiego policjanci w ramach tej akcji poddali kontroli ponad 6800 kierujących, ujawnili blisko 5200 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. Za popełnione wykroczenia nałożyli ogółem ponad 5 tys. mandatów karnych.

(KWP w Lublinie / ws)

  • Podsumowanie akcji "Prędkość" na drogach Lubelszczyzny
  • Podsumowanie akcji "Prędkość" na drogach Lubelszczyzny
  • Podsumowanie akcji "Prędkość" na drogach Lubelszczyzny
Powrót na górę strony