Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nie dopuścili do kibolskiej zadymy

Data publikacji 28.08.2017

Przed wczorajszym meczem pomiędzy GKS-em Katowice i Odrą Opole policjanci musieli użyć środków przymusu bezpośredniego wobec agresywnych szalikowców. Pseudokibice z Katowic ruszyli w stronę przyjezdnych i dążyli do konfrontacji z nimi. Gdy policjanci rozdzielili obie grupy, szalikowcy zaatakowali mundurowych, którzy użyli środków przymusu bezpośredniego. Jeden z policjantów został ranny. Zatrzymano dwóch najbardziej agresywnych pseudokibiców.

Wczoraj, 27.08.br., na stadionie przy ulicy Bukowej odbywał się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Katowice i Odry Opole. Przed meczem, kilka minut po 14.00, przed stadionem doszło do incydentu. W trakcie doprowadzania na stadion sympatyków Polonii Bytom, którzy przyjechali dopingować drużynę z Opola, pseudokibice  z Katowic dążyli do konfrontacji. Policjanci nie dopuścili jednak do tego. Wtedy pseudokibice miejscowej drużyny swoją agresję skierowali na policjantów. W kierunku mundurowych poleciały kamienie i butelki. Policjanci z katowickiego oddziału prewencji podjęli interwencję, by nie dopuścić do starć i do eskalacji agresji. Użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, gazu oraz strzelb miotających gumowe pociski (tzw. niepenetracyjnych). Po ostrzeżeniu, oddali salwę w kierunku atakujących szalikowców, co ostudziło ich agresję.

Jeden  z policjantów został  ranny i trafił do szpitala. Szybka i skuteczna reakcja podjęta przez stróżów prawa doprowadziła do zatrzymania 2 najbardziej agresywnych pseudokibiców. Są to mieszkańcy Katowic w wieku 36 i 44 lat. Obaj byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu. 

Po godzinie od interwencji do punktu medycznego złosił się  pseudokibic, który został ranny w okolice oka.  Po udzieleniu pomocy przedmedycznej, zabrany został do szpitala.  
   
Śledczy analizują nagrania monitoringu oraz nagrania wykonane przez policyjne zespoły monitorujące. Trwają czynności zmierzające do ustalenia pozostałych uczestników "zadymy".

(KWP w Katowicach / mw)

Film Policjanci nie dopuścili do kibolskiej zadymy

Pobierz plik Policjanci nie dopuścili do kibolskiej zadymy (format mp4 - rozmiar 24.67 MB)

Powrót na górę strony