Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione auto o wartości 200 tys. zł. Kierowcę zatrzymano po pościgu

Data publikacji 29.08.2017

Legniccy policjanci w wyniku prowadzonych działań pościgowych zatrzymali mężczyznę poruszającego się skradzionym Mercedesem o wartości 200 tys. zł. Zatrzymanym kierowcą samochodu okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że do kradzieży pojazdu doszło na terenie Republiki Czeskiej. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, że w jednej z pobliskich miejscowości może znajdować się pojazd pochodzący z kradzieży. Natychmiast postanowili to sprawdzić i kiedy przyjechali na miejsce, zobaczyli zaparkowany samochód marki Mercedes na polskich numerach rejestracyjnych. Siedzący w nim mężczyzna na widok policjantów gwałtownie ruszył próbując staranować radiowóz i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Uciekając mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez funkcjonariuszy do zatrzymania, a przy próbach wyprzedzenia kilkukrotnie próbował zepchnąć radiowóz na inne pojazdy albo przydrożne elementy infrastruktury. Kierowca podczas jazdy łamał również wszelkie przepisy ruchu drogowego stwarzając bezpośrednie zagrożenie innych uczestników ruchu. W pewnym momencie wjechał w zamkniętą uliczkę, gdy się zorientował, to na końcu drogi porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo.

Wspólne działania funkcjonariuszy biorących udział w pościgu doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który próbował ukryć się jeszcze w polu kukurydzy.

29-letni mieszkaniec Legnicy trafił do policyjnego aresztu, ponieważ sprawdzenia potwierdziły, że pojazd, którym uciekał został skradziony na terenie Republiki Czeskiej. Auto o wartości 200 tys. zł zostało odzyskane i zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Po przesłuchaniu decyzją sądu mężczyzna zastał tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony